Kalorisi Yüksek Kömürler ve Avantajları

Kalorisi En Yüksek Kömür Hangisidir ve Faydaları Nelerdir?

Kömürler, hayatımız açısından oldukça önemlidir. Kalorisi yüksek özelliğe sahip olan kömürleri daha sıklıkla tercih ederiz. Çünkü yakıt tasarrufundan en güzel şekilde faydalanmamıza zemin hazırlar. Kömürün özellikle kaliteli denmesi içinde dikkate alınması gereken en önemli hususlardan birisi de içeriğin mutlaka kaliteli olması diyebiliriz. Kömürlerin hem sahip olduğu yapıya bakılması hem de içeriği kömürün kaliteli mi yoksa kalitesiz mi olduğunu en güzel şekilde ortaya koyar.

Kalorisi yüksek kömürler derken ilk öncelikle bilmeniz gereken en önemli konulardan birisi de kömür için kalori neyi ifade ediyor olması diyebiliriz. Kalori, kömürün özellikle ısınma değerini en net şekilde görebilmenizi sağlayan özelliklerinden biri olarak ortaya çıkmaktadır. Kömür temin ederken özellikle düşük mü yoksa yüksek kaloriye mi sahip olduğu mutlaka bilinmelidir. Kömürün kalori değerine bakıldığı zaman ise ; 7.500 kalori ile 7.700 kalori arasında bir değişkenlik gösterdiğinin altını çizmek de fayda var. Eğer ki hem yerli hem de kaliteli özelliğe sahip olan kömürden bahsedeceksek de 4.500 kcal/kg veya üstünde olduğunu söylememiz gerekiyor.

Kalorisi Yüksek Olan Kömürlerin Avantajı

Kalorisi yüksek özelliğe sahip olan kömürün avantajları oldukça çoktur. Doğal olarak kömürden faydalanmak isteyen vatandaşlarımız da bu konuya çok fazla ilgi duymaktadır. Kalorisi yüksek kömür faydaları denildiği zaman sağlayacağı olumlu yanları şu şekilde açıklamamız da mümkün olacaktır.

  • Kömürün kaliteli olması, yüksek kalori düzeyine bağlıdır.
  • Isınma değerinin çok yüksek olmasını sağlar ,
  • Tasarruf yapmayı sağlar
  • Çok daha uzun süreli ısınma sağlar
  • Az miktar kömürden çok fazla zaman ısınma sağlar

Kömürde kaliteye bakacak olan kişiler kalori değerini de mutlaka ön planda tutması gerekmektedir. Çünkü kömür satın alırken de doğal olarak tasarruf yapmayı amaçlamış olursunuz. Maliyetleri aşağı çekmek adına önemlidir. Kalorisi en yüksek kömür hangisi sorusuna karşı olarak antrasit kömürü olduğunu belirtebiliriz. Antrasit, piyasada ki en kaliteli kömürdür.

Kalorisi En Yüksek Kömür Hangisidir?

Bir kömürün kaliteli olması için gerekli, olan bazı koşulları karşılaması gereklidir.

  • Nem
  • Uçuculuk
  • Kükürt
  • Kalori
  • Kül

Kalorisi en yüksek kömür, Antrasit ve Sibirya kömürüdür diyebiliriz. İçerisinde 4500- 7500 kcal. bulunduran ve özgül yanma ısısı 400 °C civarı olan kömürdür.

Leave a Reply

İzmir Kömür şirketi olarak 2000 yılından beri tüm İzmir geneline odun ve kömür satışı gerçekleştirmekteyiz. Kömür siparişi için hemen arayın.

İZMİR KÖMÜR İletişim
Ziya Paşa Caddesi No: 5 Çamdibi / Bornova / İzmir
ÜRÜNLERİMİZ Tüm Ürünlerimiz
Odun, Tahta Parçası, Torba Kömür, Mangal Kömürü, Nargile Kömürü, Kömür Sobası, Yerli ve İthal Kömür, Yakacak Meşe Odunu, Sanayi İçin Kömür ve diğer ihtiyaçlarınız için yanınızdayız.
HARİTA Adres Bilgilerimiz

Copyright by İzmir Kömür. All rights reserved.